طرح درس سواد آموزی 2 درس 25
در این فایل دانلود طرح درس سواد آموزی 2 درس 25 را برای شما قرار داده ایم. دانلود طرح درس سوادآموزی 2 در قالب فایل ورد و قابل ویرایش آماده خرید و دانلود می باشد.
فرمت فایل: ورد WORD و قابل ویرایش. طرح درس سواد آموزی 2 درس 25
قابل استفاده برای: دبیران ابتدایی ،مربیان پیش دبستانی، مربی مهد کودک
موضوع و قسمتی از طرح درس سواد آموزی کتاب 2: دانلود طرح درس سواد آموزی 2 درس 25 .
عنوانمفاهیم آموزشی
حضرت مهدی (عج)فارسی: پیشرفتقرآن : روانخوانیریاضی : معرفی اسکناس و اوراق بهادر
هدف از آموزش این درس : -آشنایی با مأموریت پیامبران و شناخت آخرین پیامبر ( ص ) – آشنایی بیشتر با اماما زمان (عج) – آشنایی با ویژگی های حکومت امام زمان (عج) – آشنایی با کارهایی که امام زمام (عج) را از ما خشنود می سازد . آشنایی با نوعی از کلمات مرکب پسوند « گیر » – توانایی خواندن ، آیات قرآنی مربوط به موضوع درس و آشنایی با معنی کلماتو عبارتهای قرآنی درس- آشناییبا چک ، پول ، سفته و کارت های اعتباری
کلیدواژه ها : معصوم – شیعیان – اصول – حجت – ظهور
برای دریافت کاملترین پکیج طرح درس تمام دروس سوادآموزی 2 شامل 33 فایل به لینک زیر مراجعه فرمایید:
پکیج طرح درس تمام دروس سوادآموزی 2
طرح درس چیست؟
طرح درس یک برنامه یا یک چهارچوب منظم و سازماندهی شده است. که معلم آن را طرح ریزی می کند. تا فرایند تدریس و آموزش را هدفمندانه شروع کند، با نظم پیش ببرد و به موقع، به پایان برساند. همچنین طرح درس همانند یک نقشه راه می ماند که مسیر تدریس را مشخص می کند.
طرح درس به دو صورت طراحی می شود. طرح درس سالانه یا ترمی و طرح درس روزانه یا جلسه ای
سالانه یا ترمی
برنامه ای برای یک سال تحصیلی یا یک ترم درسی است که به صورت کلی تدوین می شود.
روزانه یا جلسه ای
برنامه ای برای یک روز یا یک جلسه درسی است که به صورت جزئی تدوین می شود.
اهمیت و فواید استفاده از طرح درس
– استفاده بهینه از زمان
– تحقق بهتر اهداف درسی از نظر کمی و کیفی
– کاهش بی نظمی و هرج و مرج در کلاس
– ایجاد انگیزه در معلم و دانش آموزان
– افزایش اعتماد به نفس مدرس یا معلم
– ایجاد یادگیری عمیق تر و پایدارتر در دانش آموزان
– نهادینه شدن نظم و انضباط در فعالیت های دانش آموزان
نمونه ی پیش نویس یک طرح درس
گام اول: مشخصات
گام دوم: اهداف محتوایی و شناختی
به این سؤالات پاسخ دهید:
می خواهید دانش آموزان چه مطالبی را بدانند یا قادر به انجام چه کاری باشند؟
انتظار دارید دانش آموزان چه دانش، مهارت، استراتژی یا رفتاری را بیاموزند؟
دانش آموزان چه محتوا یا مفهوم مهمی را یاد بگیرند؟
در این باره به چه استانداردهایی باید مراجعه کرد؟
گام سوم: سؤالات راهنمای درس